Inwentaryzacja bocianich gniazd na Zagrodach

Referat ds. Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice we współpracy z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Krakowie oraz spółką Tauron S.A. podejmuje ustawiczne działania na rzecz ochrony bocianów w naszej Gminie. Kierownik referatu Pan Maciej Maderak, poinformował nas, że planowane jest wykonanie mapy miejsc gniazdowania bocianów w Gminie Niepołomice. Zwrócił się też z prośbą o przekazanie informacji dotyczących lokalizacji gniazd na naszym osiedlu. Dotyczy to wszystkich miejsc gdzie znajdują się istniejące gniazda, zasiedlone, puste lub uszkodzone oraz miejsc gdzie są same konstrukcje lub platformy pod gniazdo.

Lokalizacje, które już mamy spisane:

  1. Ulica Portowa vis-à-vis placu zabaw Wiślany Słoneczny Zakątek (przy posesji Portowa 2) – pusta platforma na słupie energetycznym.
  2. Ulica Portowa okolice skrzyżowania z ul. Skarbową (przy posesji ul. Portowa 22) – gniazdo zasiedlone na słupie energetycznym,
  3. Ulica Wałowa przy placu zabaw i MOR na „Pastwisku” – pusta platforma na słupie energetycznym.

Bardzo proszę o pomoc w zbieraniu informacji o innych lokalizacjach. Dane o lokalizacji proszę przesłać na adres e-mail podany w zakładce Kontakt lub przez nasz facebookowy profil https://www.facebook.com/zagrody.niepolomice z podaniem danych wg. wyżej podanego wzoru.

Teren naszego przedstawia mapa:

TM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *