Budżet Obywatelski 2018 – Głosuj na projekt z Osiedla Zagrody!!!

Już od 10 września 2017 roku można głosować na projekty zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. W tym roku z osiedla Zagrody do głosowania zakwalifikowały się projekty, których autorami są mieszkańcy naszego osiedla Paweł Lasek i Wojciech Wodziak.

Głosowanie będzie prowadzone w punkcie przed budynkiem Urzędu Miasta w Niepołomicach oraz przez internet. W poszczególnych sołectwach naszej gminy będzie również możliwość głosowania w punktach mobilnych. Głosowanie potrwa do niedzieli 17 września 2017 r. Głosujemy na 2 wybrane projekty.

Przedstawiamy projekty poddane pod głosowanie, które będą realizowane na terenie naszego osiedla:

 

2. Wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią

7. Wyposażenie boiska wielofunkcyjnego

102. Piknik Rodzinny- ”Wały na Zagrodach”

103. Wycieczka integracyjna dla najmłodszych (Mieszkańców Osiedla Zagrody)

 

Nr projektu

2

Nazwa projektu:

Wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią

Opis projektu z uzasadnieniem:

Celem projektu jest popularyzacja sportowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Boisko jest miejscem do uprawiania aktywności fizycznej, rozwoju swoich  pasji, ale przede wszystkim miejscem, gdzie uczymy się zasady fair play, poznajemy własne możliwości i słabości. W najbliższej okolicy brakuje takiego miejsca co sprawia, że dzieci i młodzież spędzają czas jedynie przed komputerem.

Zadanie zakłada przygotowanie terenu i montaż nawierzchni boiska.

W zakres prac budowlanych wchodzić ma :

1. Korytowanie wyznaczonego terenu ok 288m2

2. Podbudowa z kruszywa na ok 30cm grubości

3. Brzegowanie obrzeżem betonowym

4. Dostarczenie i montaż trawy syntetycznej

Zadanie ma być pierwszym etapem powstania błoń z przestrzenią rekreacyjną w  Pasterniku u zbiegu ulic Portowej i Wałowej. Drugim etapem będą konsultacje społeczne, w których mieszkańcy będą mogli wyrazić swoje oczekiwana co do tego miejsca. Następnie powstanie projekt będący wyznacznikiem kolejnych etapów inwestycji, które mieszkańcy będą mogli zgłaszać do realizacji w następnych edycjach budżetu obywatelskiego.

 

 

Nr projektu:

7

Nazwa projektu:  Wyposażenie boiska wielofunkcyjnego
Opis projektu z uzasadnieniem:

Zakup bramek do piłki nożnej dostosowanych do wymiarów boiska 24 x 12 metrów, oraz koszy na wysięgnikach do gry w koszykówkę. Dodatkowo zamontowane zostaną 3 ławki, 2 stojaki rowerowe oraz 2 kosze na śmieci.

[przp.red – projekt ma być uzupełnieniem wyposażenia boiska realizowanego w zgłoszonym projekcie nr 2]

 

 

Nr projektu:

102

Nazwa projektu:

Piknik Rodzinny- ”Wały na Zagrodach”

Opis projektu z uzasadnieniem:

Piknik Rodzinny zorganizowany miałby zostać w sposób profesjonalny. Oprawę muzyczną miałby zapewnić jeden z popularnych artystów z Polski. Zapewnione zostały by również rozrywki dla najmłodszych (dmuchany zamek etc.) Na piknik zaproszeni  zostaliby przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy,aby również zintegrować się ze społecznością lokalną i odpowiedzieć na nurtujące ją pytania. Piknik można by było połączyć z obchodami ,,Wianków”. (Również kultywowanie tradycji)

Piknik ma służyć szeroko pojętej integracji mieszkańców, której liczba w ostatnim czasie na Osiedlu Zagrody rośnie dynamicznie, poznanie się z sąsiadami ma na celu  zainicjowanie współpracy w działaniach zamierzających do poprawy warunków życia mieszkańców osiedla (infrastruktura, komunikacja etc.)

Osoby i grupy mieszkańców, dla których zadanie zostanie zrealizowane dzieci, rodziny z dziećmi, młodzież, dorośli

 

 

Nr projektu

103

Nazwa projektu:

Wycieczka integracyjna dla najmłodszych (Mieszkańców Osiedla Zagrody)

Opis projektu z uzasadnieniem:

Organizacja wycieczki zostałaby zlecona profesjonalnej firmie zajmującej się realizacją  takich usług. Miejsce i data wycieczki – do ustalenia.

Na osiedlu brak infrastruktury dedykowanej dla dzieci, powoduje że w dni wolne od edukacji (weekend, wakacje) nie ma zbyt wielu opcji spędzania przez nie czasu. Wycieczka miałaby być rozwiązaniem sytuacji choćby na 1 dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *