Jeszcze tylko do środy 17 marca trwają konsultacje projektu Aktualizacji Strategii Gminy Niepołomice

3 marca 2021 r. w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa przy ul. Zamkowej 4 w Niepołomicach odbyły się „stacjonarne” konsultacje społeczne dotyczące aktualizacji Strategii Miasta i Gminy Niepołomice w perspektywie do roku 2023. W tym dniu miałem przyjemność reprezentować nasze osiedle i zgłosić swoje uwagi do projektu dokumentu.

Aktualizacja Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Niepołomice to ważny dokument określający kierunki działań gminy na najbliższe lata. Jego aktualizacja została wykonana na podstawie analizy obowiązującej strategii oraz informacji od mieszkańców jakie wnieśli w niedawno przeprowadzonej ankiecie. Na podstawie tych dokumentów powstało opracowanie, którego projekt jest dostępny po linkiem https://chmura.niepolomice.eu/index.php/s/o72QJmSEAieBPkC

Projekt strategii określony jest w 4 domenach tj:

  • stabilna gospodarka oparta o Niepołomicką Strefę Inwestycyjną i lokalny potencjał gospodarczy,
  • zorganizowana wspólnota – aktywni, zdrowi i wszechstronnie rozwijający się mieszkańcy,
  • zintegrowana i atrakcyjna oferta czasu wolnego,
  • odpowiedzialność za środowisko (nowa, dodana na etapie aktualizacji).

Warto zapoznać się z jego treścią oraz wnieść swoje uwagi oraz propozycję działań, które Państwa zdaniem należałoby realizować w naszej Gminie.

Swoje uwagi można składać jeszcze do 17.03.2021 roku w formie pisemnej poprzez:

  • formularz uwag pisemny – dostępny online oraz w Wydziale Rozwoju, Planowania Przestrzennego i Nieruchomości, który należy przesłać na adres mailowy: magistrat@niepolomice.eu lub pocztą na adres: Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach, 32-005 Niepołomice, plac Zwycięstwa 13, lub wrzucić do pojemnika wystawionego przed budynkiem UMiG Niepołomice przy placu Zwycięstwa 13,

Zachęcam Państwa do partycypowania w podejmowaniu decyzji o przyszłości naszej Gminy.

Tomasz Michoń – przewodniczący zarządu osiedla Zagrody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *