Remonty schodów i wjazdów na wał i ścieżkę rowerową

W zeszłym tygodniu razem z Panem Grzegorzem Sendorem – dyrektorem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Maciejem Maderakiem – kierownikiem referatu ochrony Środowiska i Rolnictwa z niepołomickiego Magistratu udaliśmy się wizje lokalną odcinka wałów przy ul. Portowej, w wyniku której zostały zgłoszone następujące potrzeby remontowe:

 • Oczyszczenie i naprawa schodów na wał (naprawa stopni, malowania barierek i poręczy).
 • Uzupełnienie asfaltu na zjazdach z ścieżki rowerowej do ul. Portowej, a tym samym likwidacja problemu osuwającego się kruszywa na jezdnię.
 • Niwelacja osuwającej się na jezdnię ul. Portowej ziemi z nasypu wału.
 • Modernizacja betonowych elementów przy zjazdach z wału do ul. Portowej.

W związku z tym, że wał przeciwpowodziowy jest budowlą będącą własnością Wód Polskich, wszelkie prowadzone przy nim prace realizowane są przez lub przy ich nadzorze. Jak obiecał Pan Grzegorz Sendor, wnioski z naszego osiedla zostaną przekazane przedstawicielom dyrekcji Wód Polskich na zaplanowanym na ten tydzień spotkaniu. Otrzymałem informację, że przy okazji spotkania planowana jest również wizyta w terenie.


Tomasz Michoń
Przewodniczący Zarządu osiedla Zagrody w Niepołomicach

One thought on “Remonty schodów i wjazdów na wał i ścieżkę rowerową

 • 13 maja 2022 at 17:33
  Permalink

  No i super. Sam myślałem, czy nie zgłosić pomysłu remontu schodów do budżetu obywatelskiego, ale nie miałem czasu na zbieranie podpisów. Ale super, że nie tylko mnie pojawił się pomysł renowacji tych schodów.
  Ja jeszcze myślałem nad przedłużeniem chodnika na ul. Portowej ( od strony skrzyżowania z ulicą Kolejową) do pierwszego wjazdu na wał, żeby można było wcześniej zjechać w bezpieczny sposób i kontynuować jazdę do centrum miasta.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *