Bariery przy ul. Moczydło i komunikacja na ul. Portowej, to tylko niektóre tematy spotkania Przewodniczącego Zarządu osiedla Zagrody z Burmistrzem Niepołomic.

Przed nami początek roku szkolnego. Jak co roku staram się interweniować w sprawie poprawy bezpieczeństwa drogi do szkoły ulicami naszego osiedla. W poniedziałek 8 sierpnia miałem przyjemność rozmawiać o tym z Burmistrzem Miasta i Gminy Niepołomice Panem Romanem Ptakiem.

Jednym z tematów spotkania była sprawa instalacji barier odgradzających pobocze ulicy Moczydło od zbiornika rzeki Drwinki. Potrzebę takiego zabezpieczenia zgłaszaliśmy jeszcze w 2020 roku przy okazji akcji #Bezpieczna droga do szkoły organizowanej razem z Radną miejską Panią Małgorzatą Juszczyk. Zostało to również zgłoszone przez mieszkańców osiedla jako jeden z projektów Budżetu Obywatelskiego w 2021 roku – niestety nie został on wybrany w głosowaniu. Nie mniej jednak, sprawa ta cały czas pozostała aktualna a instalacja barier zabezpieczających została pozytywnie zaopiniowana przez inspektorów ds. inwestycji drogowych tutejszego magistratu i dzisiaj ruszyły prace związane z montażem.

Kolejnym tematem był transport publiczny ul. Portową szczególnie w kontekście dojazdu uczniów do szkół. Nawiązując do wystąpienia burmistrza podczas tegorocznego Ogólnego Zebrania Mieszkańców osiedla Zagrody zwróciłem się z prośbą o modyfikację istniejących linii dowozowych, tak aby umożliwić komunikację szczególnie w godzinach rozpoczęcia zajęć lekcyjnych. Jestem w kontakcie z pracownikiem magistratu odpowiedzialnym za komunikację publiczną na terenie gminy i jak tylko uzyskam konkretne informację – niezwłocznie Państwu przekaże.

Na poprawę bezpieczeństwa czekają jeszcze duże tematy. To takich należy budowa chodnika na ulicy Portowej (odcinek od ul. Kolejowej) oraz przebudowa skrzyżowania ulic Wimmera z Kolejową i Portową. Jak poinformował mnie Pan Burmistrz dokumentacja dotycząca budowy chodnika na ulicy Portowej ma zostać wpisana do IV etapu rozbudowy dróg gminnych. Aktualnie wykonywana jest dokumentacja przebudowy ulicy Akacjowej. Bardzo ważną sprawą jest też modernizacja skrzyżowania ulic Wimmera oraz Kolejowej i Portowej. W tym przypadku ma być to inwestycja wojewódzka a plan jej wykonania to koniec 2024 roku.

Przy okazji tematu remontów drogowych w osobnym artykule postaram się przygotować Państwu zestawienie zgłoszonych wiosną br. potrzeb w tym zakresie oraz stanu ich realizacji.

Z spraw dotyczących bezpieczeństwa publicznego wnioskujemy o objęcie monitoringiem miejskim miejsc publicznych tj. teren rekreacyjny przy ul. Wałowej wraz z miejscem obsługi rowerzystów (MOR) oraz teren placu zabaw przy Portowej.

Została również podpisana umowa na wykonania boiska do siatkówki plażowej (ul. Wałowa) oraz został rozstrzygnięty przetarg na instalacje zabawek i urządzeń siłowni (ul. Portowa). Obydwa w ramach realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego Niepołomic.


Tomasz Michoń
Przewodniczący Zarządu osiedla Zagrody w Niepołomicach

One thought on “Bariery przy ul. Moczydło i komunikacja na ul. Portowej, to tylko niektóre tematy spotkania Przewodniczącego Zarządu osiedla Zagrody z Burmistrzem Niepołomic.

  • 25 sierpnia 2022 at 15:08
    Permalink

    może zatrzymają kolej

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *