Z wizytą u Burmistrza

Poniedziałkowym popołudniem Zarząd Osiedla w składzie Paweł Lasek i Tomasz Michoń uczestniczył na spotkaniu z burmistrzem Niepołomic Panem Romanem Ptak, korzystając z jego cotygodniowych dyżurów.

Na spotkaniu poruszono tematy związane głownie z inwestycjami na naszym osiedlu. Poniżej krótkie streszczenie omawianych spraw:

  1. Budowa chodnika na ulicy Portowej. Ponieważ UM Niepołomice w tym roku nie składał wniosków o dofinansowanie z programu budowy dróg lokalnych tzw. „Schetynówce”, wnioskowaliśmy o wpisanie tej ważnej dla mieszkańców inwestycji do finansowania z budżetu gminy na rok 2018r. Mamy zapewnienie, że będzie ona omawiana w trakcie konstruowania budżetu. Jeżeli będzie taka możliwość to inwestycja może zostać etapowana na dwie części od ul. Grabskiej oraz od ul. Wimmera.Ze strony zarządu osiedla zostanie skierowany wniosek do komisji gospodarki o zarezerwowanie środków na ten cel.
  2. Zgodnie z naszymi przypuszczeniami na wjeździe od ulicy Portowej zostanie zainstalowania tzw. bramownica ograniczająca wjazd na ul. Portową od strony skrzyżowania z ul. Wimmera dla największych samochodów ciężarowych tzw. TIR.
  3. Poruszyliśmy temat zmiany nazwy ul. Skarbowej w części strefy przemysłowej. Stanowisko Pana Burmistrza w tym temacie jest następujące. W związku z tym, że taka zmiana spowodowałaby duże zamieszanie w istniejących pod tym adresem zakładach pracy – zmiana danych w szeroko rozumianej dokumentacji z kontrahentami i pracownikami, Pan Burmistrz proponuje zmianę nazwy ulicy w części mieszkalnej oferując przy tym mieszkańcom wszelką pomoc w załatwieniu związanych z tym formalności. (zmiana dokumentów tj. dowód osobisty, dowód rejestracyjny, prawo jazdy itp.)
  4. Finalizowane są czynności prawne związane z zakupem działki pod budowę placu zabaw dla dzieci realizowanego jeszcze projektu z Budżetu obywatelskiego 2016 r. Plac zabaw na być zlokalizowany nieopodal wału wiślanego. Orientacyjne miejsce wskazane na po kliknięciu na link do mapy Google.

Ponieważ czas naszego spotkania był ograniczony a kolejka oczekujących na wizytę osób była jeszcze spora, umówiliśmy się na kolejne spotkanie. Jednocześnie już wstępnie zaprosiliśmy Pana Burmistrza na zebranie z mieszkańcami, które planujemy zorganizować w najbliższym czasie.

TM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *