Budżet Obywatelski 2022 na Zagrodach – wyniki głosowania

Są już wyniki głosowania w Budżecie Obywatelski na rok 2022.

Przypomnę że, z osiedla Zagrody zostały przyjęte do głosowania trzy projekty:

Nr ProjektuNazwa projektuIlość oddanych głosów
34Rewitalizacja placu zabaw przy ul. Wałowej OSIEDLE ZAGRODY102
52„W zdrowym ciele zdrowy duch – wracamy do formy!” Wyposażenie placu zabaw Wiślany Słoneczny Zakątek przy ul. Portowej w urządzenia siłowni zewnętrznej, karuzelę dla dzieci „Twister” oraz utwardzenie kruszywem terenu przed placem zabaw.98
66Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych przy ul. Moczydło68

W wyniku głosowania mieszkańców, z terenu naszego osiedla do realizacji przechodzą dwa projekty nr 34 i 52 na łączną kwotę 63 644 zł. Warto przypomnieć, że kwota przyznana dla osiedla Zagrody to 63 648zł, a więc wykorzystanie budżetu przez dwa projekty z największą ilością głosów będzie praktycznie w 100%.

Projekt nr 66 ze względu na brak wolnej kwoty w zaplanowanym budżecie dla osiedla nie zakwalifikował się do realizacji.

Z projektów ponadlokalnych został wybrany projekt nr 6. Ogólnodostępna strefa sportowo-rekreacyjna dla każdego „od malucha po seniora” na stadionie sportowym w Staniątkach, na który głosowało 967 mieszkańców gminy.

Wynik głosowania dla na wszystkie projekty w budżecie można zobaczyć klikając na link https://niepolomice.budzet-obywatelski.org/wyniki

Dobra wiadomość również dla autorów i głosujących na projekt nr 66, który niestety nie przeszedł do realizacji.

Zabezpieczenie zbliżeń ciągów pieszych do cieków wodnych zostało zgłoszone do UM Niepołomice jako zadanie drogowe w wyniku projektu społecznego #BezpiecznaDrogaDoSzkoły we wrześniu 2020 roku. Na terenie naszego osiedla wytypowano dwa takie miejsca: na ulicy Moczydło (przy stawie / rz. Drwince) oraz na ul. Portowej (przy rowie melioracyjnym). W br. wykonano barierkę zabezpieczającą przy ul. Portowej, natomiast zabezpieczenie pobocza na ul. Moczyło, ze względu na długi odcinek (od mostku prawie do skrzyżowania), zostało przesunięte w czasie. Jak poinformował mnie Pan Tomasz Rogowicz z UM Niepołomice, jest szansa na realizację w pierwszych miesiącach 2022r. Bedę ten temat monitorował.

Wracając do wyników głosowania, pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym mieszkańcom: autorom, głosującym oraz popierającym nasze projekty. Działamy! BO? WARTO!

Tomasz Michoń – przewodniczący Zarządu osiedla Zagrody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *