Niebezpiecznie na osiedlowych drogach. Jest szansa, że progi zwalniające na ulicach Portowej i Akacjowej pojawią się jeszcze w tym roku.

Weekendowe zdarzenie z ulicy Portowej (zdjęcie w nagłówku) jest kolejnym dowodem, że Państwa uwagi, zgłoszenia i wnioski dotyczące interwencji w sprawie szybkiej i brawurowej jazdy po osiedlowych ulicach są w pełni uzasadnione. Niestety nie wszyscy kierowcy potrafią dostosować się do istniejących ograniczeń oraz panujących warunków drogowych. Z informacji otrzymanych od mieszkańców dowiedzieliśmy się, że w nocy z piątku na sobotę na zakręcie na wysokości ul. Poręby samochód wypadł z drogi. Całe szczęście nie ma informacji, by ktoś został poszkodowany.

Zgodnie z naszą deklaracją, prowadziliśmy rozmowy w sprawie Państwa wniosków dotyczących instalacji progów zwalniających z pełniącym funkcje burmistrza Panem Krystianem Zielińskim oraz skarbnikiem Gminy Panią Beatą Kolasą. Mamy również poparcie Komisji Ładu i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miejskiej w Niepołomicach.

Miałem przyjemność rozmawiać z Panią skarbnik przy okazji ostatniej czwartkowej sesji Rady Miasta i Gminy Niepołomice (17.09.2020r.). Podczas naszej rozmowy otrzymałem deklarację, że jeszcze w tym roku będzie możliwość sfinansowania instalacji progów zwalniających na ulicach Akacjowej i Portowej. Więc teraz sprawa wraca do procedowania w Referacie ds. Inwestycji drogowych.

Jednocześnie korzystając z uprawnień wynikających ze statutu, w imieniu Osiedla zwrócimy się też do Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice z projektem inicjatywy dotyczącej współpracy z policją i strażą miejską w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku na obszarze Osiedla. W ramach tego projektu chcielibyśmy wraz z urzędnikami UMiG Niepołomice spotkać się z przedstawicielami w/w służb aby przekazać uwagi i spostrzeżenia mieszkańców dotyczące bezpieczeństwa publicznego, przede wszystkim związane z przekraczaniem nadmiernej prędkości i ograniczeń tonażu oraz wnioskować o prowadzenie ustawicznych kontroli w najbardziej niebezpiecznych miejscach na naszym osiedlu np. skrzyżowanie Wimmera-Kolejowa-Portowa. (W tym temacie już wcześniej wnioskowaliśmy w Komedzie Policji Powiatowej w Wieliczce).

O wszystkich ustaleniach będę Państwa informował na bieżąco.

W imieniu Zarządu Osiedla Zagrody w Niepołomicach

Tomasz Michoń – przewodniczący Zarządu Osiedla

One thought on “Niebezpiecznie na osiedlowych drogach. Jest szansa, że progi zwalniające na ulicach Portowej i Akacjowej pojawią się jeszcze w tym roku.

  • 30 września 2020 at 08:16
    Permalink

    A kiedy ten wrak zniknie z rowu???

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *