Ukończono prace związane z budową altany na placu zabaw „Wiślany Słoneczny Zakątek” przy ulicy Portowej w Niepołomicach

Pomimo dużych wzrostów cen na rynku materiałów i usług budowlanych udało się zakończyć i odebrać prace związane z jej budową. Altana powstała w ramach realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego Niepołomic dla Osiedla Zagrody.

Serdeczne podziękowania dla burmistrza Pana Romana Ptaka oraz wszystkich, z którymi miałem przyjemność współpracować w realizacji tego projektu.

Kolejną inwestycją rozbudowy placu zabaw z BO, będzie instalacja urządzeń siłowni zewnętrznej i dodatkowych zabawek oraz utwardzenie terenu przed placem. Na przyszły rok pod głosowanie w Budżecie Obywatelskim zgłoszone zostały ławki do altany. Aktualnie projekt czeka na weryfikację. Głosowanie w połowie października br.

Na realizację wybranych projektów z Budżetu Obywatelskiego z naszego osiedla oczekuje rewitalizacja placu zabaw przy ul. Wałowej oraz budowa boiska do siatkówki plażowej. W pierwszym przypadku konieczne będzie przygotowanie – wyrównanie terenu. W tym celu na teren działki została nawieziona ziemia. Na przyszły rok do Budżetu Obywatelskiego na terenie przy ul. Wałowej zostały zgłoszone: budowa tyrolki oraz trampolin. Projekt oczekuje na weryfikację.
Jak informuje Pan Burmistrz przegłosowany w ramach projektu ponadlokalnego projekt budowy w tym miejscu Skateparku, został wstrzymany ze względu na prawie 2 krotny wzrost kosztów realizacji zamierzenia.


Tomasz Michoń
Przewodniczący Zarządu osiedla Zagrody w Niepołomicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *