Akcja społeczna – zbieramy podpisy przeciwko magazynowaniu odpadów w Niepołomicach!

Ruszyliśmy ze zbiórką podpisów pod apelem do władz naszego Miasta i Gminy o wstrzymanie możliwości powstawania firm zajmujących się magazynowaniem odpadów na terenie naszej Gminy.
Zwracam się do w Państwa, którym nie jest obojętne dobro naszej gminy o wsparcie tej inicjatywy i podpis pod apelem. Podpisy będziemy zbierać w niedzielę 23.02 w godz. 10:00-13:00 na Rynku w Niepołomicach. Zamieszczam również link do listy, gdzie chętne osoby mogą pobrać i wydrukować i podpisać. W celu przekazania podpisanych list proszę o kontakt.

Końcem stycznia bieżącego roku otrzymaliśmy informację o planowanych zamierzeniach budowy dwóch zakładów zajmujących się obrotem i magazynowaniem odpadów, pierwszy na działkach nr 1885/2 i 673/24 w miejscowości Wola Batorska, kolejny w Niepołomicach na działce nr 1529 przy ulicy Wodnej. Należy zaznaczyć, że w obydwu przypadkach lokalizacja tych zakładów znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie terenów zabudowy mieszkaniowej. Budzi to nasz uzasadniony niepokój zważywszy, że posiadamy już jako mieszkańcy, złe doświadczenia z firmami tego typu, np. funkcjonującego do niedawna składowiska odpadów komunalnych czy firmy Clif.

STOP magazynowaniu odpadów w Niepołomicach
Akcja społeczna: STOP magazynowaniu odpadów w Niepołomicach.

 

TM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *