Inwestycje drogowe na osiedlu – poniedziałkowe spotkanie z Burmistrzem

W poniedziałek 30 października 2017r. Zarząd osiedla Zagrody w Niepołomicach w składzie Paweł Lasek i Tomasz Michoń spotkał się z burmistrzem Niepołomic Panem Romanem Ptakiem. Spotkanie było związane ze wcześniejszą wizytą, na której omawiane były tematy związane z funkcjonowaniem osiedla i inwestycjami, niezbędnymi dla poprawy jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców.

Głównym tematem spotkania była inwestycja związaną z budową chodnika na ul. Portowej.
Jak już wcześniej informowaliśmy, ponieważ UM Niepołomice nie wystartował w projekcie dofinansowania budowy dróg lokalnych, otrzymaliśmy deklarację Pana Burmistrza, że inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu gminy, jeżeli będzie na to zgoda Rady Gminy. Dlatego złożyliśmy też pismo do Komisji Gospodarki oraz Komisji Budżetowej przy Radzie Miasta i Gminy Niepołomice. Chcemy zaprosić szanownych Radnych, członków komisji na rekonesans w terenie, aby osobiście przekonali się o konieczności budowy chodnika.

Podczas spotkania został poruszony również problem stanu ulicy Poręby i jej naprawy. Z informacji, którą uzyskaliśmy od urzędników, wynikało, że ul. Poręby nie została uwzględniona w planach asfaltowania na ten rok, podczas gdy stronie internetowej UM Niepołomice nazwa ulicy widniała pośród innych przeznaczonych do asfaltowania. Zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie tych rozbieżności. Po otrzymaniu informacji niezwłocznie ją opublikujemy na stronie osiedla. Ze naszej strony liczymy, że jeżeli już urzędnicy rozbudzili nadzieje mieszkańców ul. Poręby na poprawę fatalnego stanu nawierzchni publikując informację na oficjalnej stronie urzędu, to zostanie to zrealizowane w rzeczywistości. Zwróciliśmy się również z pisemną prośbą, aby przy okazji asfaltowania zostały wykonane drobne naprawy nawierzchni na ulicy Portowej.

TM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *